Petlas

Petlas

Petlas Petrokimya Holding A.Ş. tarafından kurulan Türkiye’nin bir lastik markası olan Petlas, 1976 yılında kurulmuştur ve ilk lastiğini 1989 yılında üretmiştir. 2005 yılında Abdülkadir Özcan A.Ş. bünyesinde geçen Petlas Lastikleri, 250.000m2 fabrikasında otomobil lastikleri, 4x4 lastikleri, hafif ticari araç lastikleri, ağır vasıta lastikleri ve özel amaçlı lastikler üretmektedir. Her türlü kara taşıtı lastiği üreten Petlas ayrıca ülkemizde savaş uçağı lastiği üreten tek firmadır.

Güvenli lastik kavramına önem veren Türk markası Petlas, Ar-Ge merkezlerinde yaptıkları araştırma, deney ve test merkezlerinde yaptıkları testler sonucu birçok uluslararası kurumdan kalite güvence belgesine sahiptir.

Türk markası olan Petlas, Kırşehir’e kurulmuş olan fabrikasıyla başta Avrupa olmak üzere dünya üzerinde 90’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

İstanbul’da Petlas Bayram Otomotiv olarak Petlas lastiklerinin satış ve pazarlama hizmetini sunmaktadır. Petlas lastik almak için Esenler Petlas bayi için iletişim bölümünden bizlere ulaşabilirsiniz.